Leg Times for CSC CST Final 2018 - Cannock Chase - 21-Oct-2018 - Provisional

Leg Times: 200 to F1

Position Name Club Age Class Time
1st Jamie Parkinson DEVON M21 0:26
2nd= Glen Richardson NOR M40 0:27
2nd= Jim Bailey BOK M16 0:27
2nd= Steven Denby NOR M18 0:27
2nd= Stanley Heap SO M18 0:27
2nd= Thomas Bartram NOR M18 0:27
2nd= Freddie Carcas INT M20 0:27
2nd= Flurry Grierson DEVON M16 0:27
2nd= Owain Jones BOK M35 0:27
10th= Finlay Johnson SROC M16 0:28
10th= Andrew Lindsay ESOC M21 0:28
12th= Pippa Carcas INT W16 0:29
12th= Chris Smithard FVO M21 0:29
12th= Michael Crone SLOW M21 0:29
12th= Tom Hartland DVO M40 0:29
12th= Murray Strain INT M35 0:29
12th= William Arnold SBOC M18 0:29
12th= Oliver Ball SROC M14 0:29
12th= Francis Smith-Ward LOC M18 0:29
12th= Matthew Haddow LOC M16 0:29
21st= Reuben Vasey DEVON M18 0:30
21st= Brendan Healy SBOC M45 0:30
21st= Grey Grierson DEVON M21 0:30
21st= Harry Scott LOC M18 0:30
21st= Ben Brown ESOC M18 0:30
21st= Christian Grierson DEVON M21 0:30
21st= Mark Nixon FVO M21 0:30
28th= Mihaly Ormay SLOW M20 0:31
28th= Roger Goddard FVO M40 0:31
28th= Peter Molloy FVO M16 0:31
28th= Tom Rawle BL M14 0:31
28th= Roderick Mansel SUFFOC M21 0:31
28th= Martin Yeo DEVON M21 0:31
28th= James Prince DVO M45 0:31
28th= Duncan Harris DEE M50 0:31
28th= Tom Entwistle SYO M21 0:31
28th= William Reynolds SBOC M20 0:31
38th= Rob Holdway POTOC M35 0:32
38th= Ben Mitchell SBOC M21 0:32
38th= Erik Nilsson Simkovics OLC WIE M21 0:32
38th= Ben Maliphant BOK M21 0:32
38th= Ben O'Donnell DVO M14 0:32
38th= Chris Kelsey BOK M60 0:32
38th= Keith Brown ESOC M55 0:32
38th= James Price NOR M16 0:32
38th= Abi Weeds SLOW W40 0:32
38th= Iestyn Evans SBOC M21 0:32
38th= Pierre Lardet FVO M16 0:32
38th= Cameron de L'Isle CLYDE M20 0:32
50th= Peter Dobra BOK M20 0:33
50th= Gareth Little WCH M21 0:33
50th= Mike James SARUM M60 0:33
50th= Neil Rosewell SUFFOC M40 0:33
50th= Tom Perry DEVON M14 0:33
50th= George Jennings DVO M16 0:33
50th= Sarah Pedley EPOC W18 0:33
50th= Robert Ashton SARUM M21 0:33
50th= Craig Nolan ESOC M21 0:33
50th= Rob Moody POTOC M21 0:33
50th= Ben Chesters DEVON M40 0:33
50th= Paul Luttman SO M45 0:33
50th= Henry Webb WCH M16 0:33
50th= John Orton NWO M60 0:33
64th= Dominic Dakin SYO M18 0:34
64th= Richard Parkin DVO M50 0:34
64th= Adam Walker SARUM M21 0:34
64th= Will Heap SO M45 0:34
64th= Martin Ward SYO M50 0:34
64th= Max Carcas INT M50 0:34
64th= Rob Normanton DEE M21 0:34
64th= Joseph Bartlett INT M18 0:34
64th= Simon Hodgson SYO M40 0:34
64th= Freddie Lake SBOC M12 0:34
64th= Peter Mackervoy DVO M18 0:34
64th= Thomas Wilson CLYDE M21 0:34
64th= Harry McMurturie DEVON M18 0:34
64th= Peter Gardner INT M21 0:34
64th= Dave Godfree FVO M40 0:34
64th= Ben Mackervoy DVO M16 0:34
80th= Euan Tryner SYO M14 0:35
80th= Ryan Elliot SYO M18 0:35
80th= Oliver Tonge BOK M16 0:35
80th= Rhys Manning SWOC M35 0:35
80th= William Martland EPOC M14 0:35
80th= Jessica Bailey LOC W12 0:35
80th= Jake O'Donnell DVO M12 0:35
80th= William Bartram NOR M14 0:35
80th= Colin Smith SYO M50 0:35
80th= Richard Naish DVO M50 0:35
80th= David Roome SROC M35 0:35
80th= Matt Whipple BOK M21 0:35
80th= William Garnett SYO M14 0:35
80th= Logan McIntyre INT M18 0:35
80th= Meg Somers DEVON W18 0:35
80th= Daniel Cowley NOR M35 0:35
80th= Iain Mennie CLYDE M50 0:35
80th= Sam Doyle SYO M16 0:35
80th= Michael Adams SYO M21 0:35
80th= Dai Bedwell DVO M50 0:35
80th= Samuel Shirvington QO M14 0:35
80th= Matthew Clarke SUFFOC M18 0:35
80th= Dan Weaver DEE M18 0:35
80th= Oscar Healy SBOC M16 0:35
80th= John Ward NOR M50 0:35
105th= Ben Stansfield FVO M50 0:36
105th= Sam Crawshaw SYO M14 0:36
105th= Chloe Potter BOK W20 0:36
105th= Rachel Brown ESOC W16 0:36
105th= Clive Wilkinson SUFFOC M55 0:36
105th= Zoe Graham BL W18 0:36
105th= Hollie Orr LOC W21 0:36
105th= Christian Saxtoft BOK M55 0:36
105th= Daniel Gallagher SARUM M40 0:36
105th= Mike Musters WCH M50 0:36
105th= Ffion Jones SO W16 0:36
105th= Barney Steventon Barnes SUFFOC M14 0:36
105th= John Oakes WIM M45 0:36
105th= Terry Johnston ESOC M50 0:36
105th= Nicholas Jarvis SO M21 0:36
105th= Philip Vokes DEE M21 0:36
105th= Max Mobus SYO M14 0:36
105th= Imogen Pieters SYO W14 0:36
105th= Keith Tonkin BL M60 0:36
105th= David Eades INT M50 0:36
105th= Paul Bradbury SYO M60 0:36
105th= Tom Butt SARUM M21 0:36
105th= Iain Embrey SROC M21 0:36
105th= Barry Jones SO M50 0:36
105th= Jonathan Crickmore SO M21 0:36
105th= Simon Martland EPOC M50 0:36
105th= Adam Conway GO M16 0:36
105th= Will Harrison SUFFOC M55 0:36
105th= James Williams EPOC M40 0:36
105th= William Lake SBOC M14 0:36
105th= James Crawford GO M60 0:36
105th= Yordan Kolev SLOW M21 0:36
105th= Chris Perry DEVON M50 0:36
138th= Ifor Powell BOK M50 0:37
138th= Alan Hartley BL M40 0:37
138th= Steve Blount SO M55 0:37
138th= Jon Darley GO M50 0:37
138th= Sarah-Jane Barrable SLOW W21 0:37
138th= Adam McCreadie DEE M40 0:37
138th= Rowan Lawlor ESOC M12 0:37
138th= Patrick Thomas NOR M16 0:37
138th= Chris Huthwaite SARUM M50 0:37
138th= Chris Hooker SO M55 0:37
138th= Freya Tryner SYO W12 0:37
138th= Clive Hallett BOK M55 0:37
138th= Harry O'Donovan LOC M16 0:37
138th= Ben Clarke SUFFOC M14 0:37
138th= Steven Horsler WIM M50 0:37
138th= Jamie Goddard FVO M14 0:37
138th= John Simmons BOK M65 0:37
138th= Lucy Butt SARUM W21 0:37
138th= Noah Howlett LOC M20 0:37
138th= Laura Robertson ESOC W21 0:37
138th= Scarlet Heap SO W16 0:37
138th= Bronwen Mansel SUFFOC W20 0:37
138th= Phil Murray BOK M50 0:37
138th= Paul Addison DVO M60 0:37
138th= Doug Stimson NWO M35 0:37
138th= Felix Rosenboom SO M16 0:37
138th= Martin Pigott POTOC M40 0:37
138th= Bryn Wilkinson SUFFOC M21 0:37
166th= Duncan Taylor DEVON M21 0:38
166th= Paul Price NOR M55 0:38
166th= Lewis Taylor FVO M21 0:38
166th= Adam Potter BOK M21 0:38
166th= Theophane Roux SLOW M16 0:38
166th= Sam Bartlett INT M14 0:38
166th= Laura Hindle FVO W20 0:38
166th= Olin Davies SLOW M14 0:38
166th= Ellie Bales POTOC W18 0:38
166th= Tom Cochrane SLOW M35 0:38
166th= Tom Dobra BOK M21 0:38
166th= Dave Bales POTOC M60 0:38
166th= Ian Hughes WCH M55 0:38
166th= Matthias Mahr SLOW M40 0:38
166th= Nick Campbell DEE M60 0:38
166th= Olwen Rowlands BOK W21 0:38
166th= Andrew Mackervoy DVO M50 0:38
166th= Martin Caldwell ESOC M65 0:38
166th= Steve Quinton SBOC M55 0:38
166th= Jon Cross FVO M50 0:38
166th= Mal Irvine DEE M60 0:38
166th= Adam Thorpe EPOC M16 0:38
166th= Matthew Morris SYO M14 0:38
166th= Neil Crickmore SO M55 0:38
166th= John Embrey DEE M60 0:38
166th= Paul Couldridge SLOW M40 0:38
166th= Andy Preston SYO M40 0:38
166th= Rini Hoogkamer NOR M55 0:38
194th= Isobel Reuber SYO W16 0:39
194th= Jonathan Denby NOR M50 0:39
194th= Ben Perry DEVON M12 0:39
194th= Laura Harrison EPOC W18 0:39
194th= Leo Crown DVO M14 0:39
194th= Laura Hendrie FVO W21 0:39
194th= Steve Wilson CLYDE M50 0:39
194th= Paul Taylor SYO M50 0:39
194th= Iain Smith-Ward LOC M50 0:39
194th= Kim Baxter SYO W40 0:39
194th= Tereza Rush BOK W35 0:39
194th= Charles Bromley Gardner SARUM M55 0:39
194th= Debbie Lamb SWOC W21 0:39
194th= Ross McLennan FVO M40 0:39
194th= Amelia Bartlett SO W16 0:39
194th= Scott Bailey BOK M45 0:39
194th= Chris Lewis SBOC M45 0:39
194th= Lawrence Hodgson SYO M10 0:39
194th= John Ockenden SROC M21 0:39
194th= Iain Stamp WCH M35 0:39
194th= Paul Caban INT M50 0:39
194th= Paul Hammond FVO M40 0:39
194th= Peter Scott LOC M14 0:39
194th= Rebecca O'Donovan LOC W14 0:39
194th= Duncan Grassie SLOW M35 0:39
194th= Ben Cowley NOR M21 0:39
194th= Callum Stirling NOR M18 0:39
194th= Derry Kelleher NOR M65 0:39
222nd= Sebastian Mobus SYO M18 0:40
222nd= Siobhan Lock SBOC W20 0:40
222nd= Michael Finch SROC M14 0:40
222nd= Bert Park SUFFOC M50 0:40
222nd= Andy Thorpe EPOC M45 0:40
222nd= Richard Needham DVO M50 0:40
222nd= James Jackson DEVON M45 0:40
222nd= Rod Mansel SUFFOC M55 0:40
222nd= James Burton SYO M40 0:40
222nd= Joseph Lawlor ESOC M14 0:40
222nd= Laura Hazelhurst BL W14 0:40
222nd= Andy Simpson BIG FOO M50 0:40
222nd= Jim Morrison ESOC M60 0:40
222nd= Alan Spidy NOR M55 0:40
222nd= James Hammond FVO M12 0:40
222nd= Stephen Beal NWO M35 0:40
222nd= Tyler Morrison ESOC M21 0:40
222nd= Mike Pedley EPOC M55 0:40
222nd= Andrew Stuart DVO M35 0:40
222nd= Andrew Middleton DVO M70 0:40
222nd= Katie Reynolds SBOC W21 0:40
222nd= Mick Liston NOR M65 0:40
222nd= Vinh-Phuong Hoang SLOW W21 0:40
222nd= Dave Peel SYO M50 0:40
222nd= Charles Daniel BOK M60 0:40
222nd= Jenn Gaskell DVO W21 0:40
222nd= Lucy Thraves SO W21 0:40
222nd= Nick Stafford DEE M45 0:40
222nd= Paul Gaines BL M45 0:40
222nd= Tommy Heap SO M14 0:40
222nd= Brad Connor FVO M45 0:40
222nd= Richard Jackson DEVON M40 0:40
222nd= Julia Baldwin SUFFOC W45 0:40
222nd= Alice Wilson CLYDE W16 0:40
222nd= Bryony Stagg BOK W14 0:40
257th= Andrew Twigg FVO M12 0:41
257th= Graeme McIntyre INT M60 0:41
257th= Richard Payne EPOC M65 0:41
257th= Natalie Razzetti BL W45 0:41
257th= Anna Harris DEE W16 0:41
257th= Simon Williamson SWOC M60 0:41
257th= Russell Buxton DVO M60 0:41
257th= Simon Filmore LOC M60 0:41
257th= Richard Sansbury QO M45 0:41
257th= Heather Heppenstall LOC W35 0:41
257th= Barry Elkington OD M60 0:41
257th= Mike Barnby WCH M40 0:41
257th= Ciara Keen SYO W12 0:41
257th= Andy Llewellyn FVO M21 0:41
257th= Graham Pigott POTOC M35 0:41
257th= Iain Bell DEE M55 0:41
257th= Crawford Lindsay ESOC M60 0:41
257th= Russell Finch SWOC M50 0:41
257th= Jeremy Wilde GO M60 0:41
257th= Claudine Hodgson SYO W16 0:41
257th= Luke Simmonds LOC M14 0:41
257th= Rich Pigott POTOC M40 0:41
257th= Chloe Cracknell SUFFOC W18 0:41
257th= Ben Rivers GO M70 0:41
257th= Lizzie Stansfield FVO W16 0:41
257th= Laurence Ward INT M12 0:41
257th= Matthew McCreadie DEE M12 0:41
257th= Mary Fleming SYO W21 0:41
257th= Carolyn Hindle FVO W21 0:41
257th= Megan Ashton SARUM W21 0:41
257th= Finlay Anderson BOK M12 0:41
257th= Hazel Dean FVO W55 0:41
257th= John Marshall CLYDE M45 0:41
257th= Peter Murphy DEE M40 0:41
257th= Philip Harvey WIM M45 0:41
257th= Karen Poole EPOC W40 0:41
257th= Anastasia Trubkina FVO W21 0:41
257th= Sarah Bruce BL W40 0:41
257th= Madelyn Bartlett SO W14 0:41
257th= Dylan Kenny LOC M14 0:41
257th= Sam Davis DVO M16 0:41
257th= John Duckworth DVO M50 0:41
257th= Chris Turner WIM M55 0:41
300th= Jennifer Lau SUFFOC W21 0:42
300th= Olmo Combley SYO M14 0:42
300th= Jegor Kostylev FVO M35 0:42
300th= Niall Reynolds SBOC M55 0:42
300th= Isabelle Hodgson SYO W16 0:42
300th= Nick Green GO M55 0:42
300th= Andy French WIM M50 0:42
300th= Keith Davies SLOW M50 0:42
300th= Theo Steventon Barnes SUFFOC M12 0:42
300th= Hannah Hateley DEE W18 0:42
300th= Mike Turner SO M65 0:42
300th= Matt Atkins DEVON M45 0:42
300th= Andrew Page QO M14 0:42
300th= Ellie Simmonds LOC W16 0:42
300th= James Bedwell DVO M16 0:42
300th= Joseph Murphy SROC M50 0:42
300th= Martin Goddard SARUM M60 0:42
300th= Graham Capper LOC M60 0:42
300th= Chris Roberts SROC M60 0:42
300th= Matt Carter QO M40 0:42
300th= Jeff Pakes QO M45 0:42
300th= Alexander Evans POTOC M14 0:42
300th= Ian Gamlen COBOC M50 0:42
300th= Ian Thomas DEVON M40 0:42
300th= David Faulkner BOK M55 0:42
300th= Adam Bushnell POTOC M21 0:42
300th= Mark Bagley DEVON M45 0:42
300th= Peter Foster BOK M60 0:42
300th= Charlotte Oakes WIM W16 0:42
300th= Luke Barraclough EPOC M12 0:42
330th= James Bryant SYO M12 0:43
330th= Karen Parker BL W55 0:43
330th= Christopher Raven SWOC M14 0:43
330th= Roger Parker NOR M60 0:43
330th= Steve Dempsey SYO M55 0:43
330th= Sam Healy SBOC W45 0:43
330th= Mairi Eades INT W18 0:43
330th= Karl Marshall SYO M50 0:43
330th= Casper Reynolds SYO M10 0:43
330th= Andrew Quickfall SROC M60 0:43
330th= Donald Petrie CLYDE M60 0:43
330th= Eamon Staunton WIM M60 0:43
330th= George Simmons GO M21 0:43
330th= Jill Blount SO W55 0:43
330th= Nick Barrable SYO M40 0:43
330th= Pete Tryner SYO M40 0:43
330th= Marnie Lusardi SROC W12 0:43
330th= Jessica Evans LOC W14 0:43
330th= Jennifer Allison ESOC W21 0:43
330th= Peter Huzan SLOW M50 0:43
330th= Jon Marsden FVO M40 0:43
330th= Matilda Alger LOC W12 0:43
330th= Guy Balmer DEVON M45 0:43
330th= Rob Frost NOR M45 0:43
330th= Ben Crane DVO M45 0:43
330th= Viv Barraclough EPOC W40 0:43
330th= Lucy Jepson SO W21 0:43
330th= Nick Howlett LOC M50 0:43
330th= Laura Goy SYO W35 0:43
330th= Madeline Vasey   M14 0:43
330th= Jonathan Molloy FVO M50 0:43
361st= Roger Bryan NWO M55 0:44
361st= Michelle Spillar WIM W35 0:44
361st= Alice Butt SARUM W21 0:44
361st= Susan Harding SROC W55 0:44
361st= Daniel Piggott POTOC M9 0:44
361st= Emily Lockley WCH W21 0:44
361st= Margaux Hodgson SYO W10 0:44
361st= Gary Longhurst FVO M55 0:44
361st= Mike Johnson SROC M55 0:44
361st= Dave Chaffey DVO M55 0:44
361st= Andrew Reynolds DEVON M50 0:44
361st= Rebecca Ellis WIM W21 0:44
361st= Steve Jarvis SO M55 0:44
361st= Clare Baron POTOC W21 0:44
361st= Andrew Raven SWOC M12 0:44
361st= Pat Bartlett INT M50 0:44
361st= Boryana Peeva SLOW W45 0:44
361st= Geoff Ellis BOK M40 0:44
361st= Simon Moss SLOW M50 0:44
361st= Allan Williams WCH M45 0:44
361st= Isabel Hill DEE W18 0:44
361st= Derek Fryer LOC M60 0:44
361st= Mike Smithard DEE M65 0:44
361st= Jeff Butt SARUM M55 0:44
361st= Dan Parker BL M55 0:44
361st= Jon Hateley DEE M55 0:44
361st= Jerry Purkis LOC M60 0:44
361st= Robin Smith SO M65 0:44
361st= Ella Rush BOK W12 0:44
361st= Grace French WIM W12 0:44
361st= Michael Hadland OD M50 0:44
361st= Mark Ponsford SWOC M21 0:44
361st= Jeff Powell-Davies BL M35 0:44
361st= Neil Woodley POTOC M55 0:44
361st= Helena Nolan ESOC W50 0:44
361st= Carol Iddles BOK W60 0:44
361st= Alexandra Garnett SYO W12 0:44
361st= Charlotte Reynolds DVO W12 0:44
361st= Paul Lane SARUM M60 0:44
361st= Martyn Roome SROC M65 0:44
361st= Molly Pilling BOK W14 0:44
361st= Steve Robertson QO M65 0:44
361st= Callum Tyler ESOC M21 0:44
361st= John Hurley DVO M60 0:44
361st= Sarah Darley GO W14 0:44
406th= Isabel Gaines BL W12 0:45
406th= Alan Leakey SLOW M65 0:45
406th= Calum Robertson ESOC M10 0:45
406th= Jo Owens SYO M16 0:45
406th= Markus Reuber SYO M50 0:45
406th= David Newton DVO M40 0:45
406th= Matilda Thirkell SARUM W14 0:45
406th= Jamie Connor FVO M12 0:45
406th= Monty Bratcher-Howard WIM M10 0:45
406th= Amanda Price DVO W55 0:45
406th= Andy Robinson SLOW M60 0:45
406th= Jeremy Steventon-Barnes SUFFOC M45 0:45
406th= Kirsten Reilly FVO W21 0:45
406th= Zlatko Peev SLOW M45 0:45
406th= Peter Munn POTOC M60 0:45
406th= Andrew Rowe POTOC M40 0:45
406th= Velina Valova SLOW W21 0:45
406th= Andrew Southby SARUM M55 0:45
406th= Graham Haley INT M50 0:45
406th= Simon Thraves SO M55 0:45
406th= Richard Hudson BOK M55 0:45
406th= Jonathan Gilbert NOR M55 0:45
428th= Oliver O'Brien SLOW M35 0:46
428th= Louise Walker SUFFOC W50 0:46
428th= Ted Murphy DEE M10 0:46
428th= Andy Jones SLOW M60 0:46
428th= James Logue EPOC M50 0:46
428th= Neil Sprot SYO M65 0:46
428th= Mary Ockenden SROC W55 0:46
428th= Alice French WIM W10 0:46
428th= Olivia Stamp WCH W10 0:46
428th= Lucy Wiegand SYO W50 0:46
428th= Steve Ingleby DEE M65 0:46
428th= Nicola Melville FVO W45 0:46
428th= Lizzie Hampshire LOC W14 0:46
428th= David Vincent DVO M55 0:46
428th= Jeremy Tonge BOK M45 0:46
428th= Michelle Mackervoy DVO W45 0:46
428th= Michael Wilmore SROC M65 0:46
428th= Christine Farr SWOC W40 0:46
428th= Hanne Robertson ESOC W45 0:46
428th= Robin Thomas BL M65 0:46
428th= Eden Pigott POTOC W8 0:46
428th= Anna Todd SYO W10 0:46
428th= Colin Lynch SYO M50 0:46
428th= Rebecca Hammond FVO W10 0:46
428th= Ingwahang Jabegu RSOC M35 0:46
428th= Norman Hall DEE M70 0:46
428th= Andrew Howard WIM M40 0:46
428th= Francesco Lari DVO M50 0:46
428th= Bryan Smith DEVON M65 0:46
428th= David Pilling BOK M50 0:46
428th= William Thomas DEVON M14 0:46
428th= Tom O'Boyle WCH M21 0:46
428th= Gavin Smith SROC M60 0:46
428th= Matthew Smith FVO M50 0:46
428th= Will Thomas DEVON M14 0:46
428th= Katharine Bartram NOR W45 0:46
428th= Amelia Thompson LOC W12 0:46
428th= Sam Naylor POTOC M21 0:46
428th= Thomas Hasler QO M16 0:46
428th= Rebecca Dal Bon SLOW W21 0:46
428th= Stuart Fisher NWO M40 0:46
428th= Richard Hill DEE M50 0:46
428th= Ray Collins WCH M60 0:46
428th= Phil Scarf EPOC M55 0:46
472nd= Philip Halford SUFFOC M60 0:47
472nd= Clare Howes BOK W21 0:47
472nd= Dave Mitchell SBOC M60 0:47
472nd= Fiona Berrow FVO W21 0:47
472nd= Cris Arnold SBOC M50 0:47
472nd= Matthew Cochrane SROC M60 0:47
472nd= Alex Finch SROC M55 0:47
472nd= Anna Thorpe EPOC W14 0:47
472nd= Nigel Benham SARUM M55 0:47
472nd= Eiffion Thomas DEE M65 0:47
472nd= Olly Murphy DEE M12 0:47
472nd= Nick Dennis BOK M55 0:47
472nd= Alice Pieters SYO W10 0:47
472nd= Fiona Tam SLOW W21 0:47
472nd= Rob Parkinson DEVON M60 0:47
472nd= Maja Robertson ESOC W12 0:47
472nd= Leslie Dalgleish ESOC M65 0:47
472nd= Gill Lock SBOC W55 0:47
472nd= Ella Baxter SYO W10 0:47
472nd= Gerry Riley POTOC M60 0:47
472nd= Judith Hughes WCH W55 0:47
472nd= Megan Brown ESOC W10 0:47
472nd= Gavin Robinson WIM M50 0:47
472nd= Julia Preston WCH W35 0:47
472nd= Jamie Lightfoot SYO M14 0:47
472nd= Anna Chapman SO W45 0:47
472nd= David Vinsen NOR M55 0:47
472nd= Rupert Parkinson FVO M50 0:47
472nd= Seth Barraclough EPOC M14 0:47
472nd= Andis Ozols DVO M35 0:47
502nd= Lizzie Rosewell SUFFOC W35 0:48
502nd= Jon Carberry SROC M55 0:48
502nd= Jane Lambert SO W55 0:48
502nd= Eilidh Connor FVO W10 0:48
502nd= Graham Johnson DVO M60 0:48
502nd= Mark Holliday FVO M60 0:48
502nd= Emma Weaver DEE W16 0:48
502nd= Malcolm Spencer DVO M60 0:48
502nd= Paul Young DVO M40 0:48
502nd= Jane Anthony SROC W60 0:48
502nd= Megan Harrison EPOC W20 0:48
502nd= John Doyle SYO M12 0:48
502nd= Tim Wiegand SYO M50 0:48
502nd= Derek Gale DVO M70 0:48
502nd= Jo Cleary LOC W50 0:48
502nd= Nikolay Kolev SLOW M50 0:48
502nd= Pascal Lardet FVO M50 0:48
502nd= Richard Baxter SYO M50 0:48
502nd= Colin Inverarity INT M65 0:48
502nd= Chris Atkins BOK M40 0:48
502nd= David Palmer BOK M70 0:48
502nd= Laurence Gossage BOK M65 0:48
502nd= Jack Benham SARUM M21 0:48
502nd= Joe House SO M60 0:48
502nd= Alesha Lowe SUFFOC W14 0:48
502nd= Mark Saunders BOK M55 0:48
502nd= Michael Chopping NOR M55 0:48
502nd= Jonathan Howell WCH M65 0:48
502nd= Alan Williamson SO M65 0:48
502nd= Megan symons SBOC W21 0:48
502nd= Claire Ward INT W40 0:48
502nd= Alex Crawshaw SYO W14 0:48
534th= Martin Lewis QO M50 0:49
534th= Mark Simmonds LOC M55 0:49
534th= Catherine Hill DEE W50 0:49
534th= Robert Lee INT M55 0:49
534th= Pete Couldery GO M55 0:49
534th= Duncan Innes SWOC M55 0:49
534th= Charlie Somers-Cocks LOC W55 0:49
534th= Christian Vasey   M12 0:49
534th= Caroline Potter BOK W55 0:49
534th= Marcus Tett SYO M50 0:49
534th= David Rawle BL M50 0:49
534th= Louisiane ROUX SLOW W10 0:49
534th= Rachel Duckworth DVO W16 0:49
534th= Gerry Garvey BL M50 0:49
534th= Sarah Mansel SUFFOC W50 0:49
534th= Alison Simmons BOK W60 0:49
534th= Gary Kelsall DVO M45 0:49
534th= Amelia Petrie CLYDE W60 0:49
534th= Beccy Osborn FVO W45 0:49
534th= Andy Campbell DEE M55 0:49
534th= David Dunn WCH M40 0:49
534th= Jon Millward POTOC M45 0:49
534th= Margaret Reynolds SBOC W55 0:49
534th= Keith Roberts MAROC M55 0:49
534th= Pete Gorvett SYO M70 0:49
534th= Louise Reynolds SYO W40 0:49
534th= Lottie Jackson DEVON W10 0:49
534th= Alex Elliot SYO W16 0:49
562nd= William Preston SYO M10 0:50
562nd= Ronald Nolan ESOC M50 0:50
562nd= Sheila Sprot SYO W65 0:50
562nd= Phil Beale DEVON M65 0:50
562nd= Roger Stein SBOC M65 0:50
562nd= Kate Lowndes DVO W21 0:50
562nd= Stella Lewsley BL W60 0:50
562nd= Michael Merritt SO M60 0:50
562nd= Alan Honey BOK M55 0:50
562nd= Paul Street SLOW M60 0:50
562nd= Euan Barnby WCH M10 0:50
562nd= Catriona Fleming DEE W50 0:50
562nd= Edward Cox SO M55 0:50
562nd= Alice Bedwell BOK W55 0:50
562nd= Luke Temblett Wheatley SO M12 0:50
562nd= Alison Cunningham ESOC W55 0:50
562nd= Luke Shopland QO M18 0:50
562nd= Fiona Eades INT W14 0:50
562nd= Sue Carter SLOW W50 0:50
562nd= Helen Pedley EPOC W55 0:50
562nd= Lindsay Bayles LOC W55 0:50
562nd= Brian Johnson WIM M60 0:50
562nd= Nick Lightfoot SYO M55 0:50
562nd= Philip Bartram NOR M45 0:50
562nd= Raymond Wren BL M70 0:50
562nd= Paul Wilson SO M55 0:50
562nd= Gillian Martin ESOC W35 0:50
562nd= Andy Lewsley BL M60 0:50
562nd= Brian Miller ESOC M60 0:50
562nd= Noah Seath LOC M12 0:50
562nd= Sal Chaffey DVO W50 0:50
593rd= Dave Smith WCH M65 0:51
593rd= Roger Dickey QO M65 0:51
593rd= Colin Butler SUFFOC M65 0:51
593rd= Paul Williams BL M65 0:51
593rd= James Garnett SYO M50 0:51
593rd= Bob Dredge WCH M65 0:51
593rd= John Mclaren ESOC M70 0:51
593rd= Davina Reynolds DVO W10 0:51
593rd= Elizabeth Hindle LOC W60 0:51
593rd= Alistair Lessels ESOC M70 0:51
593rd= Amanda Crawshaw SYO W45 0:51
593rd= Andrew Yeates WCH M55 0:51
593rd= Holly Stodgell WCH W16 0:51
593rd= Leah Bartlett INT W16 0:51
593rd= Rona Molloy FVO W50 0:51
593rd= Joseph Barraclough EPOC M10 0:51
593rd= Philip Hadland WCH M55 0:51
593rd= Ben Chapman SO M10 0:51
593rd= Bryony Crickmore SO W21 0:51
593rd= Jenny Peel SYO W50 0:51
593rd= John Clarke SUFFOC M50 0:51
593rd= Kate Turner SO W45 0:51
593rd= Wendy Bullen WIM W50 0:51
593rd= Jane Ackland INT W50 0:51
593rd= Mike Hooper LOC M45 0:51
593rd= Millie Stagg BOK W18 0:51
593rd= Rowena Browne SROC W55 0:51
593rd= Juliette Maire ESOC W21 0:51
593rd= Alison Reynolds DEVON W50 0:51
593rd= Sara Campbell DEE W50 0:51
593rd= Thea Thomas ESOC W10 0:51
593rd= Tamsin Horsler WIM W50 0:51
593rd= Steve Jones SBOC M60 0:51
626th= Mike Christopher WIM M60 0:52
626th= John Pullin LOC M65 0:52
626th= Maggie Hateley DEE W55 0:52
626th= Chris Atkins BOK M40 0:52
626th= Roger Richards WCH M70 0:52
626th= Ian Renfrew NOR M45 0:52
626th= Jen Murphy DEE W35 0:52
626th= Peter Hambleton SARUM M75 0:52
626th= Dick Towler LOC M65 0:52
626th= Carol Prosser NWO W55 0:52
626th= Stephanie Moss SLOW W40 0:52
626th= Mark Rowe ESOC M45 0:52
626th= Gordon Witte POTOC M60 0:52
626th= Nick Dallimore SWOC M60 0:52
626th= Bill Hanley SYO M65 0:52
626th= Christine Kiddier BL W65 0:52
626th= Katherine Kirk ESOC W50 0:52
626th= Sarah Duckworth DVO W18 0:52
626th= James Clemence SWOC M55 0:52
626th= Sally Lindsay ESOC W60 0:52
626th= Graham Nilsen DEE M60 0:52
647th= Sally Wilkinson SUFFOC W50 0:53
647th= Liz Hughes DEE W21 0:53
647th= Francesca Vasey   M18 0:53
647th= Jane Stagg BOK W45 0:53
647th= Claire Selby DVO W45 0:53
647th= Louise Longhurst FVO W50 0:53
647th= Harry Bratcher-Howard WIM M12 0:53
647th= Roger Garnett ESOC M65 0:53
647th= Jo Foster BOK W60 0:53
647th= Marion Payne-Bird GO W60 0:53
647th= Mark Stodgell WCH M45 0:53
647th= Helen Lloyd NOR W55 0:53
647th= Louise Dunn LOC W55 0:53
647th= Karen Jones SLOW W55 0:53
647th= Peter O'Hara ESOC M45 0:53
647th= Jenny Wren BL W65 0:53
663rd= Robert Browne LOC M21 0:54
663rd= Vikki Page QO W45 0:54
663rd= Ted Finch FVO M65 0:54
663rd= John Taylor SROC M65 0:54
663rd= Christine Goulding BL W55 0:54
663rd= Don McKerrow SLOW M65 0:54
663rd= Mike Wimpenny DEVON M70 0:54
663rd= Robin Carter DEVON W55 0:54
663rd= Joanne Taylor SROC W55 0:54
663rd= Jim Graham WIM M65 0:54
663rd= Eleanor Taylor DEVON W55 0:54
663rd= Peter Stagg BOK M45 0:54
663rd= Phil Marsland SLOW M50 0:54
663rd= Isaac & Emma Rosewell SUFFOC M7 0:54
663rd= Gill Manning SWOC W65 0:54
663rd= Helen Kelsey BOK W60 0:54
663rd= Caroline Dallimore SWOC W60 0:54
663rd= Dave Coustick FVO M70 0:54
663rd= Simon Crocker DEE M55 0:54
663rd= Morag McIntyre INT W55 0:54
663rd= Roger Richards WCH M70 0:54
663rd= Miriam Rosen SROC W65 0:54
663rd= Deb Murrell SROC W50 0:54
663rd= Aimee Darley GO W16 0:54
663rd= Keith Henderson WIM M75 0:54
688th= Karen French WIM W50 0:55
688th= Roger Maher SO M80 0:55
688th= Andrew Sykes DVO M50 0:55
688th= Catherine Bloom LOC W18 0:55
688th= Kerina Lake SBOC W40 0:55
688th= Graham Pearson QO M55 0:55
688th= Jackie Butt SARUM W55 0:55
688th= Stuart Swalwell DVO M65 0:55
688th= Stefan Peykov SLOW M50 0:55
688th= Fiona Hendrie FVO W55 0:55
688th= Alison Alger LOC W50 0:55
688th= Kevin Bush SWOC M60 0:55
688th= Stanley Preston SYO M10 0:55
688th= Emma Harrison EPOC W45 0:55
688th= Jackie Hallett BOK W60 0:55
688th= Chris Branford WIM M70 0:55
688th= Martin Thirkell SARUM M45 0:55
688th= Carol Edwards BL W60 0:55
688th= Simon Brister DVO M65 0:55
688th= Tim Sands BOK M65 0:55
688th= Anna Bartlett SO W50 0:55
709th= Colin Best SYO M70 0:56
709th= Liz Godfree DVO W70 0:56
709th= Brian Hart SARUM M70 0:56
709th= Janice Nisbet ESOC W60 0:56
709th= Sally Hughes WCH W45 0:56
709th= John Chesters DEVON M65 0:56
709th= Keith Cutler SARUM M50 0:56
709th= Amy Majumdar DEE W35 0:56
709th= Pasco reynolds SYO M9 0:56
709th= David Black CLYDE M65 0:56
709th= Anthony Brockway DEE M55 0:56
709th= Rory Keen SYO M10 0:56
709th= John Brammer DEE M55 0:56
709th= Anne Cunningham DVO W50 0:56
723rd= Rex Bleakman DVO M70 0:57
723rd= Michelle Davies DEE W35 0:57
723rd= Dorte Torpe Hansen SLOW W50 0:57
723rd= Denise Broom POTOC W55 0:57
723rd= Ian Weaver DEE M50 0:57
723rd= Sylvia Bates SYO W50 0:57
723rd= Jane Baldock BOK W35 0:57
723rd= Frank Ince SWOC M75 0:57
723rd= Ian Lynch SROC M40 0:57
723rd= Mark Garside WCH M60 0:57
723rd= Gill Browne LOC W60 0:57
723rd= Judith Holt DVO W65 0:57
723rd= Margaret Dalgleish ESOC W65 0:57
723rd= Tony Hext QO M70 0:57
723rd= Linda Pakuls WIM W60 0:57
723rd= Mike Murray SLOW M70 0:57
723rd= Di Turner SO W65 0:57
723rd= Jim Martin ESOC M45 0:57
723rd= Grace Pennell DVO W18 0:57
723rd= Phil Jenkins SBOC M50 0:57
723rd= Kath Pike WIM W55 0:57
723rd= Cat Edwardes DEVON W45 0:57
723rd= Ann Haley INT W50 0:57
723rd= Leonne Hutchinson ESOC W45 0:57
723rd= Janet Adams SYO W55 0:57
723rd= Geoff Hollins POTOC M60 0:57
749th= Roger Scrutton ESOC M70 0:58
749th= Mike Godfree DVO M65 0:58
749th= Dave Gray BOK M70 0:58
749th= Doug Dickinson DVO M70 0:58
749th= Hazel Cutler SARUM W20 0:58
749th= Josie Stansfield FVO W45 0:58
749th= Charlie Adams SYO M50 0:58
749th= Roy McGregor SROC M50 0:58
749th= Richard Beaumont WCH M50 0:58
749th= Brian Reynolds DVO M40 0:58
749th= fraser Stamp WCH M7 0:58
749th= Chris Virgo DEVON M65 0:58
749th= Dawn Goddard FVO W50 0:58
749th= Andy Hawkins DVO M70 0:58
749th= Keiko Conway GO W50 0:58
749th= Robyn Stanyon SYO W50 0:58
749th= Marie Claire Shankland FVO W50 0:58
749th= Einar J. Solgaard SO M70 0:58
749th= Joy Irvine DEE W60 0:58
749th= John Mills SWOC M65 0:58
749th= Lucy Ward INT W10 0:58
749th= Ian Cooper SYO M70 0:58
749th= Cath Williams WCH W45 0:58
749th= Claudia & Tobi Mahr SLOW   0:58
749th= Val Johnson DVO W55 0:58
749th= Jane Campbell DEE W60 0:58
775th= Colin Drury SYO M70 0:59
775th= Kim Eden NOR W60 0:59
775th= Mary Adams WCH W55 0:59
775th= Jane Burgess DVO W60 0:59
775th= Penny Marsh SO W55 0:59
775th= Chris Johnson BOK M65 0:59
775th= Debbie Anderson BOK W45 0:59
775th= Dave Walton LOC M65 0:59
775th= Dave Heath SYO M60 0:59
775th= Julian Lailey SROC M70 0:59
775th= Carol House SO W60 0:59
775th= John Hopper DVO M65 0:59
775th= Nathan Peel SYO M7 0:59
788th= Sheila Braine QO W50 1:00
788th= David Hargreaves SROC M65 1:00
788th= Judy Bell ESOC W45 1:00
788th= Vesela CHOKOEVA SLOW W45 1:00
788th= Kitty Jones DEE W21 1:00
788th= Paul Graetz POTOC M70 1:00
788th= John Cooke DVO M70 1:00
788th= Heather Findlay SLOW W40 1:00
788th= Heather Harvey WIM W8 1:00
788th= Paul Gebbett BOK M45 1:00
788th= Richard Evans BL M65 1:00
788th= Kathy Klaka FVO W21 1:00
788th= Ian Jones WCH M65 1:00
788th= Marian Denham POTOC W70 1:00
788th= Geoff Wright GO M70 1:00
788th= Sarah Jenkins SBOC W55 1:00
788th= Jen Leonard FVO W45 1:00
805th= Ricardo Fernandes WCH M45 1:01
805th= Hannah Dixon SYO W16 1:01
805th= Susan Roome SROC W65 1:01
805th= Henry Morgan POTOC M60 1:01
805th= Su Twissell INT W50 1:01
805th= David Potter BOK M55 1:01
805th= Wilfrid Taylor DEVON M65 1:01
805th= Diane Leakey SLOW W60 1:01
805th= Ian Prosser NWO M60 1:01
805th= Carol Dredge WCH W60 1:01
805th= Rachel Dennis BOK W50 1:01
805th= Ann-Marie Duckworth DVO W50 1:01
805th= Steven Nobbs NOR M60 1:01
805th= Lil Bales POTOC W55 1:01
805th= Marcia Bradbury SYO W60 1:01
805th= Lorraine Reuber SYO W45 1:01
805th= Emily Pieters SYO W45 1:01
822nd= Nicola Hart DVO W55 1:02
822nd= Angela Darley GO W45 1:02
822nd= Kelvin Dawson WCH M45 1:02
822nd= Ruth Harris DEE W45 1:02
822nd= Bronwen Doyle SYO W50 1:02
822nd= Rachel Wilson CLYDE W50 1:02
822nd= James Smith DEE M70 1:02
822nd= Helen Martland EPOC W50 1:02
822nd= Ian Couch EPOC M70 1:02
822nd= Helen Hodge WIM W55 1:02
822nd= Jackie Scarf EPOC W55 1:02
822nd= Lorna Eades INT W50 1:02
822nd= Sarah Brown SLOW W65 1:02
822nd= Alison Hooper LOC W45 1:02
822nd= Andy Payne DEE M65 1:02
822nd= Chris O'Donnell DVO M50 1:02
822nd= Peter Yoxall POTOC M70 1:02
822nd= Peter Dudman SO M65 1:02
822nd= Ken Stimson NWO M70 1:02
822nd= David May SLOW M70 1:02
842nd= Bob Verity DEE M75 1:03
842nd= Richard Catmur SLOW M60 1:03
842nd= Hazel Waters WCH W65 1:03
842nd= Louis Bryant SYO M6 1:03
842nd= Lynden Hartman SYO W60 1:03
842nd= Nigel Owens SYO M50 1:03
842nd= John Broadhead WRE M60 1:03
842nd= Caroline Brammer DEE W50 1:03
850th= Ted McDonald BOK M75 1:04
850th= Barry McGowan HOC M70 1:04
850th= Kirsty Staunton WIM W60 1:04
850th= Thomas Hartley BL M10 1:04
850th= Barbara Majumdar DEE W70 1:04
850th= Pat Squire INT M70 1:04
850th= Andrew Bell BL M65 1:04
850th= Adam Rowe ESOC M10 1:04
850th= Claire Stamp WCH W35 1:04
850th= Rory Hind WCH M10 1:04
850th= Ellie Reynolds DVO W45 1:04
850th= Pauline Tryner SYO W45 1:04
850th= Janet Nash LOC W65 1:04
850th= Jane Carcas INT W50 1:04
864th= Jean Lochhead EPOC W70 1:05
864th= Phil Hall SARUM M65 1:05
864th= Carol McNeill LOC W70 1:05
864th= Jasmine Bennett SO W65 1:05
864th= Mark Kassyk ESOC M60 1:05
864th= Eleanor Pyrah ESOC W70 1:05
864th= Helen Finlayson DVO W70 1:05
864th= David Harrison EPOC M45 1:05
864th= Louise Preston SYO W40 1:05
864th= Mélanie ROUX SLOW W40 1:05
864th= Rebecca McCreadie DEE W40 1:05
875th= John Padget DEE M75 1:06
875th= Susan Crickmore SO W55 1:06
875th= John Robinson WCH M65 1:06
875th= Alison Corbett POTOC W50 1:06
875th= Anthony Barrable FVO M70 1:06
875th= Matthew Tinker EPOC M35 1:06
875th= Mary Williams ESOC W65 1:06
875th= Carolyn Dent BOK W55 1:06
875th= Rod Shaw EPOC M80 1:06
875th= Andrew Law NWO M60 1:06
875th= Christine Middleton DVO W70 1:06
875th= Jim Mallinson SLOW M65 1:06
887th= Ian Peirce SARUM M70 1:07
887th= Douglas Innes-Farr SWOC M6 1:07
887th= John Evans DEE M80 1:07
887th= Ralph Phillips SO M70 1:07
887th= Kim Buxton DVO W55 1:07
887th= Charlie Turner SLOW M65 1:07
887th= Rachel Spoonley DEE W50 1:07
894th= Camille Roux SLOW W18 1:08
894th= Helen Rivers GO W60 1:08
894th= Richard Llewellyn NOC M60 1:08
894th= Sarah Watkins SROC W40 1:08
898th= Pat Moody DEE W60 1:09
898th= Karen Bedwell DVO W45 1:09
898th= Denis Murphy DEE M70 1:09
898th= Jo Smith KNOBOC W45 1:09
898th= Brian Shaw SYO M75 1:09
898th= Robert Findlay ESOC M70 1:09
898th= Helen Neild LOC W70 1:09
898th= Richard Tiley LOC M60 1:09
898th= Henry Bangham LOC M14 1:09
898th= Gill Pilgrim NOR W75 1:09
898th= Dave Neild LOC M70 1:09
898th= Janet Thirkell SARUM W50 1:09
898th= Rachel Davis DVO W50 1:09
911th= Alan Simpson DEVON M75 1:10
911th= Sue Russell DVO W55 1:10
911th= Rosemary vasey   W50 1:10
911th= Pete Owens DEE M55 1:10
915th= Peter Marett SROC M75 1:11
915th= Steve Watts WRE M65 1:11
915th= Christine Williams SYO W60 1:11
915th= Emma Chapman SO W10 1:11
915th= John Pearce DEVON M70 1:11
915th= Ruth Ellis DVO W65 1:11
915th= Jane Bush SWOC W60 1:11
922nd= Carol Sands BOK W65 1:12
922nd= Dick Whitworth BL M75 1:12
922nd= Jill Cochrane SROC W60 1:12
922nd= Sarah Webb   W40 1:12
922nd= Nicola Harvey WIM W45 1:12
922nd= Evelyn Morgan LOC W65 1:12
922nd= Anne Palmer BOK W65 1:12
929th= Anthony Raven SWOC M45 1:13
929th= Ken Warren NOR M55 1:13
929th= Catherine Rowe ESOC W10 1:13
932nd= Christine Collins WCH W55 1:14
932nd= Jill Gorvett SYO W70 1:14
932nd= Terry Peach DVO M75 1:14
932nd= Heather Walton SLOW W55 1:14
932nd= Marcella Mclennan TINTO W70 1:14
937th= Nina Stimson NWO W70 1:15
937th= Roger Craddock QO M75 1:15
937th= David Hanstock BOK M60 1:15
937th= Beverley Inkson SYO W45 1:15
937th= Barbara Farr POTOC W75 1:15
937th= Bob Elmes DEE M70 1:15
943rd= Richard Burnett COBOC M60 1:16
943rd= Austin Farr POTOC M70 1:16
943rd= Robbie Martin ESOC M10 1:16
943rd= Viv Macdonald DVO W65 1:16
943rd= Gwen Tanner BOK W55 1:16
943rd= John Pigott POTOC M70 1:16
943rd= Neil Forrest DVO M75 1:16
950th= Rachel Woodgate   W21 1:17
950th= Carol Pearce DEVON W70 1:17
950th= Joanna Smith   W21 1:17
950th= Tim Eden NOR M65 1:17
950th= Christine Robinson SLOW W60 1:17
955th= Robert Shooter DVO M60 1:18
955th= Peter Edwards DEE M80 1:18
955th= Joan Hambleton SARUM W75 1:18
955th= Hilary Bloor SYO W60 1:18
955th= Peter Guillaume SYO M65 1:18
955th= Heather Bunting   W21 1:18
961st= Mark Blackstone BOK M70 1:19
961st= Freda Peirce SARUM W75 1:19
961st= Ken Daly INT M55 1:19
964th= Anne May SLOW W65 1:20
964th= Jane Payne EPOC W65 1:20
966th= Jen Gale DVO W70 1:21
966th= Peter Grierson DEVON M55 1:21
968th= Bridget Stein SBOC W60 1:22
968th= Dale Colclough POTOC M55 1:22
968th= Christine King BOK W65 1:22
968th= Charlotte Thornton SARUM W70 1:22
968th= Donna Hawkins DVO W55 1:22
968th= Suzanne Andersen BOK W50 1:22
968th= Caroline Christopher WIM W65 1:22
975th Ranald Macdonald DVO M65 1:23
976th Jago Reynolds SYO M7 1:24
977th Karen Lewis QO W50 1:25
978th Lynn Branford WIM W65 1:26
979th= Alison Yeates WCH W55 1:27
979th= Jean Rostron POTOC W75 1:27
979th= Judy Filmore LOC W60 1:27
982nd= Dave Skidmore DVO M70 1:28
982nd= Gill Ross EPOC W70 1:28
982nd= Morlich Barnett POTOC W45 1:28
985th Leslie Hooper SO M75 1:29
986th Margaret Murphy DEE W70 1:30
987th= Ewart Scott ESOC M65 1:31
987th= Jean Payne DEE W65 1:31
989th Susan Colbert SWOC W70 1:32
990th= David Rosen SROC M65 1:33
990th= Alan Yeadon SARUM M80 1:33
992nd Mark Chapman SYO M50 1:34
993rd Chris Boycott WCH M75 1:36
994th Matthew Hartley BL M10 1:37
995th= Jane Lusardi SROC W50 1:40
995th= Brian Yates ESOC M70 1:40
997th John Warren WIM M80 1:42
998th Fred Ross EPOC M70 1:43
999th Fiona Hanstock BOK W60 1:44
1000th Tony Berwick DVO M80 1:49
1001st Gary Langston WCH M75 1:52
1002nd Phil Warry BOK M60 1:54
1003rd Val Finch FVO W65 1:56
1004th Jane Richardson WIM W50 1:58
1005th Jeff Ball SROC M45 2:02
1006th Meg Owens DEE W55 2:04
1007th Ian Pyrah ESOC M70 2:06
1008th Ian Webb SLOW M35 2:07
1009th Rebecca Jackson DEVON W40 2:08
1010th Martha Preston SYO W4 2:10
1011th Philip Brown NOR M65 2:12
1012th Julia Robertson QO W65 2:14
1013th Paul Lowe SUFFOC M55 2:19
1014th= Alan Heppenstall LOC M75 2:26
1014th= Peter Colbert SWOC M65 2:26
1014th= Oliver Richardson   M10 2:26
1017th Diana McClure SBOC W65 2:29