Leg Times for Chetwyndd Copice WML - 02-Dec-2018 - Provisional

Leg Times: 200 to F1

Position Name Club Age Class Time
1st Robert Holdway POTOC M35 0:27
2nd Erik Simkovics COBOC M21 0:28
3rd= Oscar Barnby WCH M12 0:30
3rd= Stuart Duckworth WCH M40 0:30
5th= Henry Webb WCH M16 0:31
5th= Jacob Oxtoby OD M16 0:31
5th= Sam Leadley OD M18 0:31
8th= Graham Pigott POTOC M35 0:32
8th= Rob Bambrook OD M45 0:32
8th= Tom Jeffries OD M45 0:32
8th= Sebastian Mitchell HOC M14 0:32
8th= Adrian Griffiths WRE M50 0:32
13th= David Aldridge HOC M40 0:33
13th= Clive Richardson WRE M50 0:33
15th= Heather Kieniewicz HOC W21 0:34
15th= Karl Kingsman HOC M50 0:34
15th= Martin Pigott POTOC M40 0:34
15th= Jeremy Lewis WRE M45 0:34
19th= Eoin Hankinson OD M14 0:35
19th= Peter Rose HOC M40 0:35
19th= Rory Hind WCH M10 0:35
19th= Benjamin Rauffet HOC M21 0:35
19th= Keith Willdig OD M65 0:35
19th= Mykyta Chubynsky OD M40 0:35
19th= Dan Findlay-Robinson WCH M35 0:35
26th= Andrew White HOC M60 0:36
26th= Luis Perdigao HOC M40 0:36
26th= Roman Kotecky OD M65 0:36
26th= Darcy Dunn POTOC W12 0:36
30th= David Dunn RSOC M40 0:37
30th= Ian Hopkins WRE M50 0:37
30th= Daniel Roth OD M45 0:37
30th= Ian Gamlen COBOC M50 0:37
30th= Mandy Dunn POTOC W45 0:37
30th= Simon Webb WCH M40 0:37
30th= Chris McCartney OD M45 0:37
37th= Tony Feltbower OD M60 0:38
37th= David Oxtoby OD M45 0:38
37th= Tony Callow WRE M50 0:38
37th= Paul Hammond HOC M55 0:38
37th= David Leadley OD M50 0:38
37th= Bob Dredge WCH M65 0:38
37th= John Griffin WCH M65 0:38
37th= James Bennett WCH M21 0:38
37th= Ian Hughes WCH M55 0:38
37th= Anne Straube OD W40 0:38
37th= Rob Smart OD M50 0:38
37th= Ellie Bales POTOC W18 0:38
37th= Russell Finch SWOC M50 0:38
50th= Christopher Bayliss WRE M18 0:39
50th= Jonah Hearn WCH M10 0:39
50th= Judith Hughes WCH W50 0:39
50th= Ian Jones ERYRI M50 0:39
50th= Elly Straube SVL W21 0:39
55th= Gerard Riley POTOC M60 0:40
55th= Kristian Roberts WCH M21 0:40
55th= Andrew Rowe POTOC M40 0:40
55th= Jonah Hearn WCH M10 0:40
55th= Rachel Emmerson OD W21 0:40
55th= Kevin Ross OD M55 0:40
55th= Christopher Bedford WCH M55 0:40
62nd= John Hurley DVO M60 0:41
62nd= Delia Kingsbury WRE W50 0:41
62nd= Neil Adams WCH M55 0:41
62nd= Sheila Carey OD W70 0:41
62nd= Josie Smart OD W14 0:41
62nd= Ray Collins WCH M60 0:41
62nd= Adam Brown WCH M10 0:41
62nd= Alastair Mackenzie CLOK M60 0:41
70th= Jeff Haycock WRE M75 0:42
70th= Rupert Powell OD M40 0:42
70th= Barry Elkington OD M60 0:42
70th= Ian Chafer HOC M50 0:42
70th= Henry Jeffries OD M12 0:42
70th= Arthur Mitchell HOC M12 0:42
70th= Bruce Bryant OD M60 0:42
70th= Fraser Stamp WCH M10 0:42
70th= Jonathan Emberton EPOC M55 0:42
70th= Laura Pukite OZONS W21 0:42
70th= Sara Campbell DEE W50 0:42
81st= Roger Edwards LEI M65 0:43
81st= Brian Hughes HOC M70 0:43
81st= Alistair Landels OD M50 0:43
81st= Robert Rose HOC M35 0:43
81st= Mark Stodgell WCH M45 0:43
81st= Marcus Rowley WRE M10 0:43
81st= Alastair Paterson LEI M50 0:43
81st= Max Straube-Roth OD M10 0:43
81st= David Lawson OD M55 0:43
81st= Andis Ozols DVO M35 0:43
91st= Ian Couch EPOC M70 0:44
91st= Henry Morgan POTOC M60 0:44
91st= Duncan Bayliss WRE M50 0:44
91st= Stan Alexander OD M65 0:44
91st= Lesley Ross OD W50 0:44
91st= John Marriott LEI M70 0:44
91st= Fraser Stamp WCH M8 0:44
91st= David Dann MDOC M60 0:44
99th= Dave Smith   M50 0:45
99th= Steve Ingleby DEE M65 0:45
99th= Richard Rogers WCH M55 0:45
99th= John Smith OD M50 0:45
99th= Sharron Richardson WRE W45 0:45
99th= Alex Morgan HOC M50 0:45
99th= Rod Postlethwaite WRE M60 0:45
99th= Helena Crutchley HALO W55 0:45
99th= Margaret Willdig OD W65 0:45
108th= Paul Goodhead DVO M55 0:46
108th= Andy Campbell DEE M55 0:46
108th= Harriet Allinson WRE W10 0:46
108th= Ian Moore HOC M60 0:46
108th= Paul Wolstenholme HOC M55 0:46
108th= Mary Adams WCH W55 0:46
108th= David Booker NOC M60 0:46
108th= Kate Lowndes DVO W21 0:46
108th= Andrew Yeates WCH M55 0:46
108th= Dave Bales POTOC M60 0:46
118th= Elizabeth Bales POTOC W55 0:47
118th= Barry Houghton HOC M70 0:47
118th= Alexander Mitchell HOC M16 0:47
118th= Paul Graetz POTOC M70 0:47
122nd= Edward Powell OD M10 0:48
122nd= Carol Dredge WCH W60 0:48
124th= Peter Leake LEI M75 0:49
124th= Mark Adams HH M55 0:49
124th= Mark Garside WCH M60 0:49
124th= Andy Johnson HOC M55 0:49
124th= Dave Marr OD M65 0:49
129th= Robert Brandon OD M65 0:50
129th= Hazel Waters WCH W65 0:50
131st= John Hopper DVO M65 0:51
131st= Marian Denham POTOC W70 0:51
131st= Stuart Swalwell DVO M65 0:51
131st= David Pal WRE M50 0:51
131st= Melanie Hearn WCH W45 0:51
136th= Peter Ross MDOC M70 0:52
136th= Richard Pay WRE M55 0:52
136th= John Ward OD M70 0:52
136th= Peter Carey OD M70 0:52
136th= Rebecca Hind WCH W14 0:52
141st= Phil Hancox WRE M55 0:53
141st= Andy Hawkins DVO M70 0:53
141st= Kevin Gallagher LEI M65 0:53
144th= Richard Harrison WRE M70 0:54
144th= Alison Corbett POTOC W50 0:54
144th= Mike Derbyshire BAOC M60 0:54
144th= Sally Hughes WCH W45 0:54
144th= Martin Mitchell HOC M50 0:54
149th= Grace Allinson WRE W10 0:55
149th= Peter Hornsby LEI M65 0:55
149th= Russ Fauset HOC M70 0:55
149th= Jane Booker NOC W60 0:55
149th= David Arnot COBOC M70 0:55
154th= Austin Farr POTOC M70 0:56
154th= Derek Gale DVO M70 0:56
154th= Matt Bambrook OD M14 0:56
154th= Paul Basher HOC M60 0:56
158th= David Hargreaves SROC M65 0:57
158th= George Normand LEI M70 0:57
158th= Kieran Rose HOC M12 0:57
158th= Jill Emmerson OD W50 0:57
158th= John Palmer NOC M70 0:57
158th= Dora Deaville POTOC W65 0:57
158th= Karin Kirk OD W70 0:57
158th= John Middler OD M65 0:57
158th= Liz Phillips OD W50 0:57
158th= Julie Couch EPOC W60 0:57
168th= Marian White HOC W55 0:58
168th= Andy Hemsted HOC M65 0:58
168th= Jim Cooke POTOC M55 0:58
171st= Kelvin Dawson WCH M40 0:59
171st= David May SLOW M70 0:59
171st= Philip Caswell LEI M55 0:59
171st= John Brammer DEE M55 0:59
175th= Paul Watterson HOC M65 1:00
175th= Diane Jacks WRE W50 1:00
175th= Charles Nelson HOC M65 1:00
178th= Hilary Palmer NOC W70 1:01
178th= Nick Taylor HOC M70 1:01
178th= John Pigott POTOC M70 1:01
181st= Geoffrey Hollins POTOC M60 1:02
181st= Joanne Leigh OD W50 1:02
183rd= John Bowman OD M75 1:03
183rd= Adam Landels OD M10 1:03
183rd= Stephen Fellbaum MDOC M55 1:03
183rd= Juliette Soulard OD W45 1:03
183rd= Caroline Mackenzie CLOK W55 1:03
183rd= Barbara Farr POTOC W75 1:03
183rd= Jane Stew OD W60 1:03
190th= Bill Marlow MWOC M70 1:05
190th= Simon Crocker DEE M55 1:05
192nd Peter Howsam WRE M65 1:06
193rd= Alison Yeates WCH W50 1:07
193rd= Cath Williams WCH W45 1:07
193rd= Chris Dwyer OD M65 1:07
193rd= Robert Vickers HOC M75 1:07
197th= Peter Yoxall POTOC M70 1:08
197th= Christine Collins WCH W55 1:08
197th= David Mawdsley MDOC M75 1:08
200th= Dennis Murphy DEE M70 1:09
200th= Philip Kirk OD M60 1:09
200th= Ruth Ellis DVO W65 1:09
203rd= Trevor Simpson OD M75 1:10
203rd= Jillyan Doddy MDOC W65 1:10
203rd= Chris Boycott WCH M75 1:10
203rd= Stephen Nightingale HOC M70 1:10
207th= Janet Richardson OD W65 1:11
207th= Richard Burnett COBOC M60 1:11
207th= Mike Baggott HOC M65 1:11
207th= Abbie Rowley WRE W10 1:11
211th= Margaret Murphy DEE W70 1:12
211th= Susan Hallett OD W70 1:12
211th= Holly Barnett POTOC W14 1:12
214th= Martin Gibbons WRE M65 1:14
214th= Anne May SLOW W65 1:14
214th= Michael Dugmore HOC M75 1:14
214th= John Riley WRE M80 1:14
218th= Kerstin Mitchell HOC W50 1:15
218th= Jane Howsam WRE W65 1:15
220th Garry Langston WCH M75 1:16
221st= Joanna Emberton EPOC M55 1:18
221st= Jan Ellis MDOC W70 1:18
223rd= Ian Gilliver MDOC M65 1:19
223rd= Dave Skidmore DVO M70 1:19
223rd= Mike Callow WRE M75 1:19
223rd= Derek Turner WRE M75 1:19
227th Morlich Barnett POTOC W45 1:21
228th= Maureen Webb LEI W65 1:22
228th= Judy Ann Douglas POTOC W75 1:22
230th= Will Wheeler HOC M65 1:24
230th= Penny Hemsted HOC W75 1:24
232nd= Steve Parker WRE M45 1:25
232nd= John Woodall NOC M80 1:25
234th= Hilary Simpson OD W75 1:26
234th= Lesley Norton WRE W75 1:26
234th= Noreen Turner WRE W75 1:26
234th= Jean Payne DEE W65 1:26
238th Doug Peel WCH M80 1:27
239th Ernie Williams LEI M75 1:30
240th Robert Scott HOC M70 1:31
241st Thomas Mccomiskie BAOC M65 1:32
242nd= Diana Hailey OD W75 1:36
242nd= Elizabeth Riley WRE W75 1:36
244th= Alison Sloman HOC W80 1:37
244th= John Williams MWOC M75 1:37
246th Jean Rostron POTOC W75 1:40
247th= Elizabeth Urquhart OD W60 1:42
247th= Carolyn Marr OD W70 1:42
249th Graham Urquhart OD M60 1:57
250th Kemi Rose   W4 4:02